fbpx
Sasha Song Soho Club

Sasha Song atskleidžia „Eurovizijos" užkulisius ir gėjų svarbą jame

Jau šį šeštadienį tarptautinis „Eurovizijos“ dainų konkursas visus sukvies ir į tikrą eurovizinį vakarėlį Vilniaus mieste – populiariausiame sostinės gėjų klube „Soho“! Vakaras prasidės „Eurovizijos“ finalo peržiūra ir prasitęs jau kartą mūsų šalies garbę Europoje atstovavusio Sasha Song koncertu.

Prieš gyvo garso pasirodymą gėjų klube, Sasha Song sutiko papasakoti apie savo patirtį didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje, konkurso užkulisius, tarptautinės spaudos dėmesį ir LGBT bendruomenės vaidmenį muzikinėje šventėje – kas iš tiesų balsuoja už atlikėjus? Gal iš tiesų, „savi palaiko savus“?

Deja, ne taip, kaip prieš aštuonerius metus, šį kartą jūsų dalyvavimas nacionalinėje atrankoje pasibaigė ne taip sėkmingai… Ar pralaimėjimas buvo netikėtas?

Nepasakyčiau, kad pasibaigė nesėkmingai – vis dėlto, iš 54 dalyvių, mes patekome tarp aštuonių geriausiųjų. Neneigsiu, šiek tiek nusivyliau tokiu žmonių sprendimu, bet kas nenuliūstų? Esu labai dėkingas Lietuvos ir užsienio komisijos nariams – ypač džiaugiuosi gautu dėmesiu iš JAV prodiuserio, kuris dirbo su tokia žvaigžde kaip Barbara Streisand. Tikriausiai, mano daina buvo labiau skirtai tai rinkai.

Ką manote apie grupės „Fusedmarc“ pasirodymą ir dainą? Kokias pergales prognozuojate?

Tikrai nemėgstu prognozuoti. Juk svarbiausia yra atiduoti visą save, o palikti spręsti žmonėms. Viktoriją („Fusedmarc“ vokalistę, red. past.) pažįstu nuo vaikystės – ji labai talentinga, atkakliai siekia savo tikslo, ir, svarbiausia, yra labai nuoširdi – tiek gyvenime, tiek scenoje. Linkiu jai didžiausios sėkmės.

Prisiminkite savo dalyvavimą „Eurovizijos“ konkurse. Kaip manote, ką galėjote padaryti kitaip ir galbūt užimti aukštesnę vietą?

Tuo metu mes net negalvojome apie vietą, kurią užimsime – mūsų tikslas buvo patekti į finalą. Lig tol kelią iki finalo sugebėjo prasimušti tik projektas „LT United“. Tokiame konkurse kaip „Eurovizija“ tik viena vieta kažką reiškia. Pirmoji vieta. O kaip balsavimo lentelė atrodo žemiau, mažai kam ir svarbu. Savo pasirodymu didžiuojuosi – per visą dalyvavimo „Eurovizijoje“ istoriją, antrą kartą patekome į finalą ir vienintelį kartą laimėjome konkursą pagal pasaulinį internetinį balsavimą.

Kurie kitų šalių atlikėjai – šių metų ar ankstesnių – paliko didžiausią įspūdį?

Iki šių dienų dažnai bendraujame su konkurso nugalėtoju Aleksandru Rybaku, kuris, beje, taip pat koncertavo „Soho“ klube. Šiais metais jis net sukūrė man palaikymo video, kai dalyvavau nacionalinėje atrankoje. Išties, labai smagu, kad kai kurie žmonės sugeba išlikti žmonėmis net po tokių laimėjimų, o ne užriečia nosis.

Jūs esate vienas tų, kurie tikrai žino, kas dedasi „Eurovizijos“ užkulisiuose. Ar visi dalyviai tokie draugiški, kaip skelbiasi, ar teko sutikti ir pasikėlusių žvaigždžių?

Žinoma, yra visokių – ir draugiškų, ir labai gerai apie save galvojančių. Tačiau juk neatvyksti ten draugų ieškoti – visi nori laimėti ir tai jaučiasi kiekviename žingsnyje. Tarkime, ne visi dalyviai gauna vienodą dėmesį iš žurnalistų – vieni daugiau investuoja laiko ir pinigų į tai, kitiems tai prasčiau sekasi. Dažnai ši tendencija atsispindi ir balsavimo lentelėje – tie, kurie sulaukia daugiau dėmesio iš spaudos, sulaukia ir daugiau žmonių bei komisijos palaikymo. Deja, bet taip yra – jei tavęs nemato žurnalistai, tavęs gali „nepamatyti“ ir žiūrovas.

„Eurovizijos“ konkursas neatsiejamas nuo LGBT bendruomenės palaikymo. Koks jums pačiam įspūdis susidarė ten lankantis – ar „Eurovizija“ išties yra gayrovision (liet. gėjų „Eurovizija“)?

Na, dėl termino gayrovision tikrai nesutinku. „Eurovizijos“ konkursą žiūri visi – tai yra renginys, kuris suvienija visus. Ir man pikta dėl tokios klijuojamos etiketės – jei tik LGBT bendruomenė išreiškė susidomėjimą ir palaikymą, viskas – tai jau „gėjų eurovizija“. Juokinga net. Pagalvokite, „Euroviziją“ žiūri apie 200 mln. žmonių. Jie tikrai nėra visi gėjai (juokiasi, red. past.).

Tačiau galbūt yra tokių, kurie savo laimėjimo strategiją kuria tikėdamiesi LGBT bendruomenės simpatijas?

LBGT bendruomenės palaikymas yra labai svarbus ir siektinas, tačiau kurti visą laimėjimo strategiją vien tik aplink tai, bandant įtikti netradicinės seksualinės orientacijos žmonėms – na, tai yra kvaila. Pirma, todėl, kad apskritai niekada nereikia bandyti kam nors įtikti – dažniausiai taip sulaukiama tik atvirkštinės reakcijos. Antra, kaip jau sakiau – LGBT žmonės yra tik dalis „Eurovizijos“ gerbėjų, o daina ir pasirodymas turėtų patikti daugiau nei vienai grupei žmonių.

Iškart po šeštadieninio „Eurovizijos“ finalo, „Soho“ surengsite gyvo garso koncertą. Ar atliksite ir savo eurovizines dainas? Nesibaiminate, kad bus nesmagu dainuoti dainą, kurią norėjote atlikti ant didžiosios scenos?

Na, aš atliksiu ne tik eurovizines, kaip jas pavadinote, dainas, bet ir kitus savo autorinius kūrinius. O nejauku ar nesmagu tikrai nebus. Mano tikslas atrankoje buvo kuo geriau pasirodyti ir manau, tą išpildžiau su kaupu. Dabar atėjo metas kuo geriau pasirodyti klubo scenoje. Aš ateinu dainuoti žmonėms – man svarbiausia, kad jiems mano koncerte būtų labai gera!

Lrytas.lt | Alfa.lt | Zmones.lt | Tv3.lt

Share your love
#SohoVilnius
#SohoVilnius
Articles: 108