|

Dokumentinio filmo apie DJ Wiką užkulisiai – naktiniame Vilniaus klube

Dokumentinio filmo apie DJ Wiką užkulisiai – naktiniame Vilniaus klube

Renginio metu sostinės naktiniame klube buvo filmuojamas festivaliui skirtas dokumentinis filmas „Wika – Documentary Musical“, kurio režisierė yra Agnieszka Zwiefka.

Wika įvardijama vyriausia didžėja Lenkijoje ir, tikėtina, jog visame pasaulyje. Būdama virš 80-ties metų, ji groja įvairiuose Varšuvos klubuose ir, nepaisant didėjančių sveikatos problemų, kartoja, kad „80 – tai jos nauji 40“.

Prieš tapdama didžėja, Wika 30 metų dirbo nepilnamečių kalėjime. Pergyvenusi Antrąjį pasaulinį karą, du vyrus, augindama du sūnus ir uoliai dirbdama, Wika visuomet buvo kovotoja. Ir šiandien ji stoja į paskutinę kovą – nugalėti savo senstantį kūną ir šeimos, kuri norėtų ją pamatyti tradiciškesniame močiutės vaidmenyje, konservatyvius įsitikinimus. Wika nesutinka kepti pyragų ir atsisako likti namie. Ji nori šokti.

Pastaraisiais metais Wika tapo tikra Varšuvos klubų įžymybe. Šiuo metu ji groja ne tik šokių salėse, skirtose senjorams, bet naktiniuose klubuose, kurie populiarūs jaunimo tarpe. Paaugliai sutikę Wiką gatvėje įprastai įsiamžina pasidarydarydami „asmenukę“, apkabina.

Wika pasiekė savo karjeros viršūnę, jos pasirodymai užsakyti mėnesiams į priekį. Bet kuo labiau jos populiarumas auga, tuo labiau Wikos kūnas primena jos amžių.

Vieną dieną paradusį sąmonę Wika staiga nukrito gatvėje ir susilaužė ranką. Be to, blogėja klausa, o širdis vis silpnėja. Pirmą kartą Wika pasijautė mirtinga, bet ji visada pabrėžia, kad jos senstantis kūnas tėra tik viena iš daugelio jos „suknelių“. Kartą ji paklausė savęs: „ar dar ne laikas palikti sceną?“.

Būsimame filme Wika lydima per skirtingus jos gyvenimo laikotarpius, susiduriant su praeinančiu laiku – pradedant neigimu, pykčiu, depresija ir galiausiai susitaikant su neišvengiamu. Filmas „Wika!“ tai portretas moters, kuri stoja prieš laiką ir iki paskutinių dienų bando išlaikyti orumą bei gyvenimo džiaugsmą.

Zmones.lt

Similar Posts