fbpx

Pirmą kartą Lietuvoje – tarptautinė žvaigždė „drag“ karalienė Kelly Heelton

Berlynas, Frankfurtas, Madridas, Roma, Maskva – o dabar ir Lietuva – tai tik kelios pasaulio šalys, kuriose į Kelly Heelton pasirodymus susirenka tūkstančiai žmonių. Šiame išskirtiniame interviu Kelly atskleis, kaip Brazilijoje gimęs aktorius ir dainininkas tapo „drag“ žvaigžde Vokietijoje, kaip kovoja su konservatyviais „heiteriais“ ir pasidalins ne viena sultinga „drag“ užkulisių detale.

„Prieš skrisdama į Lietuvą, klausiau pažįstamų lietuvių Vokietijoje – ar pas jus bent žino, kas yra tos „drag“ karalienės (juokiasi, red. past.)?! O jei rimtai, man pasakojo, kad jūsų jaunoje šalyje LGBT kultūra vystosi labai greitai ir labai džiaugiuosi, kad savo buvimu čia galiu prie to prisidėti.“ – pasakojo pirmą kartą Vilniuje nusileidusi visoje Europoje labai garsi „drag“ karalienė Kelly Heelton.

Jos pirmas pasirodymas lietuvių publikai įvyks jau šį penktadienį, spalio 18 d., Vilniaus gėjų klube „Soho“, kaip dalis gyvo garso „Soho Live“ serijos renginių.

Kelly, sveika atvykus į Lietuvą! Juokavai, kad prieš atvykdama čia, net abejojai, ar publika čia žino, kas yra tie „drag“ pasirodymai – sakyk, o jei vis tik reikėtų, kaip skaitytojams apibūdintum tai, ką tu darai?

Jei pažiūrėtume į istoriją, „drag“ – labai sena meno rūšis. Kadangi ilgą laiką moterims nebuvo leidžiama vaidinti teatro scenose, vyrai turėjo vaidinti ir moteris – tai ir buvo dabartinio „drag“ ištakos. Tais laikais dramaturgas Viljamas Šekspyras ir sugalvojo žodį-akronimą „drag“ – „dresses as a girl“ – kas išvertus iš anglų kalbos reikštų „persirengęs moterimi“. Tačiau šiandien „drag“ nėra tik persirengimas kitos lyties drabužiais – tu turi ir sukurti personažą, nuspręsti ką tas personažas darys ant scenos – dainuos, šoks, pasakos anekdotus, darys akrobatinius triukus ar kt.

Dažnas įsivaizduoja, kad „drag“ karalienėmis būna tik homoseksualūs vyrai ir kad ši pramoga skirta tik LGBT publikai…

„Drag“ menas neturi nei lyties, nei orientacijos. Nėra taisyklių, kuriose būtų parašyta, kokios orientacijos turi būti, kad būtum „drag“ karaliene. O kalbant apie publiką… Štai JAV realybės šou „RuPaul‘s Drag Race“ laimėjo ne vieną „Emmy“ apdovanojimą. Milijonai žiūri tą šou – ar LGBT žmonės, ar tradicinės orientacijos – dėl to, kad tai yra puiki pramoga, o ne dėl to, kokios orientacijos žmonės ten dalyvauja. Tas pats ir su „gyva“ auditorija. Džiaugiuosi, kad dabar „drag“ nėra traktuojami tik kaip naktiniams klubams tinkami pasirodymai – „drag“ pilna teatre, kine, net operose! Aš pats esu profesionalus aktorius ir dainininkas – tik aš vaidinu ir dainuoju Kelly Heelton amplua. Mano gimtojoje Vokietijoje „drag“ karalienės yra tikros įžymybės – ir nebūsiu kuklus – aš ne išimtis (juokiasi, red. past.)!

Kokia yra „drag“ karalienės Kelly Heelton atsiradimo istorija?

Gimiau ir užaugau Brazilijoje. Pirmąjį savo „drag“ pasirodymą prieš 20 metų pamačiau savo gimtajame San Paule, namuose žiūrėdamas televizorių. Tuomet mano pirmoji mintis buvo: „Kaip tie vyrai gali net pastovėti avėdami tuos aukštakulnius?“! Po tos laidos norėjau sužinoti visas „drag“ paslaptis ir pats pradėjau eksperimentuoti. Mano pirmas bandymas užlipti ant scenos buvo gėjų klube, kai man buvo aštuoniolika. Tai buvo tikra tragedija! Tačiau nenuleidau rankų – mama pasiuvo mano pirmąjį kostiumą, ji buvo ta, kuri palaikė mane ir suteikė stiprybės eiti savo keliu. Ir tuo keliu aš einu jau 15 metų.

Ar visada tas pasirinktas kelias buvo lengvas? Ar per tiek metų teko susidurti su piktybiškai ar agresyviai nusiteikusiais žiūrovais, galbūt konservatyvesnėje šalyje?

Prieš save matote juodaodį homoseksualų vyrą, kuris su peruku ir mini suknele dainavo ir Kinijoje, ir Maskvoje! Tiesa, reikia pripažinti, adrenalino būta (šypsosi, red. past.). Tačiau kiekvienoje šalyje yra įvairiausių žmonių – štai net iš pažiūros labai demokratiškose šalyse yra pasitaikę nemalonių incidentų. Tarkime, kelis kartus yra nutikę taip, kad išgėrę vaikinai, merginos ar kiti „drag“ atlikėjai užšokdavo ant scenos, atimdavo mikrofoną ir bandydavo savo šokiu ir rėkimu nustumti mane nuo scenos.

Vieną kartą mergina mane apstumdė vien dėl to, kad jos vaikinas pasakė komplimentą apie mane – juk ne mano kaltė, kad jam patiko mano ilgos kojos (juokiasi, red. past.)! Teko iškviesti apsaugą, kadangi mergina buvo labai agresyvi. Visada stengiuosi nesivelti į konfliktus ir elgtis labai profesionaliai.

O ką ypatingo paruošėte savo debiutui Lietuvoje?

Pirma – aš dainuoju tik gyvai! Todėl jau dabar visi gali nusiteikti, kad bus daug dainų ir šokių – pažadu, pasirodymas „Soho“ abejingų nepaliks. Programą parengti man užtrunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių – pasirodymas priklauso ir nuo to, kokioje šalyje koncertuosiu, stengiuosi pasidaryti savo namų darbus. Na o įsikūnyti į Kelly Heelton man reikės ne mažiau nei 5 valandų – viso kūno depiliacija, daugybė makiažo, perukai, nagai, repeticija… Bet viskas atsiperka, kai matai laimingus žmonių veidus ir girdi plojimus – tai mane „veža“ jau visus 15 metų. Ir penktadienį noriu savo ir Kelly Heelton pasaulį pristatyti ir jums, Lietuvos publikai.

Įspūdingosios „drag“ karalienės Kelly Heelton pasirodymas – jau šį penktadienį, spalio 18 d., populiariausiame Lietuvos gėjų klube „Soho“. Pasirodymo pradžia 02:00 val

Atlikėją kalbino Rūta Vederytė Macijauskienė

Share your love
#SohoVilnius
#SohoVilnius
Articles: 108