fbpx

Į Lietuvą atvyksta Suomijos atstovė „Eurovizijoje“ Saara Aalto – Anglijos „X Faktoriaus“ žvaigždė

Kai daugelis šalių dar nežino, kuris jų atlikėjas važiuos į didįjį „Eurovizijos“ konkursą, Suomija – viena iš valstybių, jau turinčių savo atstovą. Šiemet jai atstovaus puikiai ne tik Suomijoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje žinoma atlikėja Saara Aalto (30). Puikios žinios ir Lietuvos fanams – dainininkė sekmadienį pasirodys „Eurovizijos“ atrankos finale Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Galima sakyti, kad Saara yra tarsi „užkeikta“ – kur tik bedalyvautų, visur lieka antra. Jos kelias į žinomumą prasidėjo dar 2011-aisiais. Tąkart ji žengė į „Eurovizijos“ atranką ir puikiai čia pasirodė, tačiau liko antra. 2016-aisiais vėl čia bandė laimę, bet užėmė antrą vietą. 2012-aisiais dainininkė dalyvavo muzikiniame projekte „The Voice of Finland“ („Suomijos Balsas“), vėliau ir „Suomijos talentai“. Abu kartus atlikėja taip pat neliko nepastebėta, bet vėlgi liko antra.

Lygiai taip pat, vos per plauką ji nelaimėjo ir Didžiosios Britanijos „X Faktoriaus“, kuriame, nors ir būdama ne vietinė, sugebėjo iškovoti antrą vietą. Tačiau šis šou jai atnešė tarptautinį prisipažinimą. Anglijoje „X Faktorius“ itin populiarus – čia teisėjais dirba tokios žvaigždės kaip Simonas Cowellis, Nicole Scherzinger, Louisas Walshas ir Sharon Osbourne. Pastarosios komandoje dainavo ir Saara. Visi teisėjai ją visuomet gyrė kaip nuostabaus balso ir itin plataus diapazono savininkę, gebančią dainuoti bet kokį stilių – ji gali virsti Lady Gagos kopija, gali ir nepriekaištingai atlikti „Queens“ legendinį kūrinį „Bohemian Rhapsody“ su pačiu Adamu Lambertu.

Jau atrankos laidoje ji parodė tikrą klasę – prieš komisiją sudainavo sudėtingą Sia kūrinį „Chandelier“. „Tu esi be galo talentinga. Štai kokia turi būti perklausa“, – komplimentų negailėjo tąkart Simonas Cowellis. „Tu tikra menininkė. Esu be galo laiminga, kad galėjau tai išgirsti“, – sakė atlikėja Nicole Scherzinger. Liaupses visi komisijos nariai Saarai žėrė viso šou metu.

Konkurso metu ją itin palaikė jos mylimoji, taip pat suomė Meri Sopanen – Saara niekada neslėpė ir drąsiai kalbėjo apie savo homoseksualumą. Praėjusių metų kovo 1-ąją, kai Suomijoje buvo legalizuotos tos pačios lyties santuokos, Saara Aalto dar kartą viešai prakalbo apie vestuves su savo gyvenimo drauge. Tačiau iš tikrųjų jos susižadėjo dar 2016-ųjų rugpjūtį, atlikėjai dalyvaujant Didžiosios Britanijos projekte.

Saara ir Meri susipažino 2012-aisiais, kai Saara dalyvavo „Suomijos Balse“. Meri stebėdama šou kaip fanė sumanė per feisbuką parašyti Saarai žinutę, kaip jai patiko pasirodymas. Joms pradėjus bendrauti, paaiškėjo, kad abidvi turi be galo daug bendro, tad netrukus tapo ir pora.

Saara Aalto dainavo su daugybę žvaigždių – ne tik su „Queen“ dainininku Adamu Lambertu, bet ir Kylie Minogu, turėjo koncertų su pačiu Andrea Bocelli. Saara Aalto yra jau išleidusi net 5 solinius albumus. Jos balsą galima išgirsti ir suomiškoje filmo „Frozen“ versijoje. Praėjusiais metais ji tapo ir Suomijos „X Faktoriaus“ teisėja… Žodžiu, fortūna atlikėjai nenustoja šypsotis.

Taigi o šiemet ji išpildys dar vieną savo svajonę – gaus progą pasirodyti prieš milijoninę publiką „Eurovizijoje“. Čia ji dalyvaus su pačios kurtu kūriniu – „Monsters“ („Monstrai“). Suomija, kaip ir Lietuva, pasirodys pirmajame konkurso pusfinalyje, kuris vyks Lisabonoje, Portugalijoje gegužės 8-ąją. Tiesa, šiemet pirmą kartą Suomijos istorijoje atstovas į „Euroviziją“ buvo išrinktas be nacionalinės televizijos transliuojamų atrankos laidų. Saara Aalto buvo tiesiog pakviesta.

Šią savaitę jos pasirodymą galės įvertinti ir lietuviai. Saara Aalto atvyksta į Lietuvą, kur šeštadienį dainuos sostinės SOHO klube. O pagrindinis jos šou įvyks kovo 11-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančiame „Eurovizijos“ finale. Feisbuke pranešusi šią džiugią žinią atlikėja net pati prakalbo lietuviškai.

 

Share your love
#SohoVilnius
#SohoVilnius
Articles: 104